Ajurvédska konzultácia


Trpíte príznakmi zlého zdravia alebo viete, že máte chorobu, ktorá bráni vašej optimálnej pohode? Ajurvédska konzultácia vám pomôže zistiť čo máte v nerovnováhe, a ponúkneme vám rady a terapiu ktoré vás privedú späť k optimálnemu zdraviu.

Čo sa deje počas konzultácie?

Ajurvédska konzultácia sa zameriava na hĺbkovú analýzu vášho zdravia a možnej nerovnováhy. Po dôkladnom zhodnotení údajov o vašom minulom a súčasnom zdravotnom stave, životného štýlu a stravovania sa, posúdime aj váš pulz a vzhľad jazyka, tváre, očí a rúk. To nám pomôže hlbšie nahliadnuť do stavu vašich vnútorných orgánov a celkového fungovania vášho tela a dospieť k hlbšiemu pochopeniu toho, kde sa v tomto momente nachádzate fyzicky, mentálne a emocionálne. Pomôže nám to tiež zistiť čo je príčinou vašich problémov. Na základe toho vám odporučíme liečebný plán, ktorý vám pomôže získať späť vašu rovnováhu a následne udržať vašu silu a vitalitu. Plán môže zahŕňať nový spôsob stravovania sa, životného štýlu, prírodné doplnky výživy, jógové cviky a dýchacie techniky (v prípade že už s nimi máte skúsenosti) a doplnkové terapie.

Ako dlho trvá konzultácia a koľko stojí?

Úvodná konzultácia trvá 45 min. a stojí 60 €. Podrobné písomné doporučenia sú zahrnuté v cene.

Kontrolná konzultácia trvá 30 min. a stojí 35 €. Je potrebné, aby sa konala aspoň raz za 2-3 mesiace.

Dôchodcovia, invalidný dôchodcovia, deti a študenti majú na konzultáciu 10% zľavu.

Doplnkové terapie sa účtujú osobitne.

Čo sa dá od liečenia očakávať a ako dlho trvá?

Keďže každý z nás je jedinečný, liečenie sa líši v závislosti od jednotlivca. Dĺžka a úspešnosť liečby závisí nielen od toho, ako dlho u vás problém pretrvával, ale hlavne od toho, do akej miery budete následovať doporučené zmeny ohľadom vášho stravovania a životného štýlu.

Musím sa vzdať všetkých svojich obľúbených návykov?

To závisí od toho, či ovplyvňujú vaše zdravie dobrým alebo zlým spôsobom. Avšak akékoľvek potrebné zmeny vo vašom spôsobe stravovania či životnom štýle odporúčame vykonať pomaly, krok za krokom tak, aby si vaše telo a myseľ s ľahkosťou zvykli na nový spôsob života.

Postup pri osobnom stretnutí:

1. Dohodnite si s nami dátum a čas konzultácie.

2. Uhraďte 50% poplatok za konzultáciu. Číslo účtu Vám pošleme e-mailom.

3. Stiahnite si vstupný zdravotný dotazník a doprajte si čas na jeho vyplnenie. 

4. Vyplnený dotazník kvalitne oskenujte v PDF alebo JPG formáte (tak aby bol vytlačiteľný), a pošlite nám ho späť e-mailom minimálne 1-2 dni pred dohodnutou konzultáciou. Ak máte k dispozícii relevantné výsledky lekárskych vyšetrení, oskenujte ich a pošlite spolu s dotazníkom.

Postup pri online konzultácii:

1. Dohodnite si s nami dátum a čas konzultácie.

2. Uhraďte poplatok za konzultáciu. Číslo účtu Vám pošleme e-mailom.

3. Stiahnite si potrebné dotazníky, doprajte si čas na ich vyplnenie a pošlite nám ich späť na email: 

- vstupná ajurvédska konzultácia (60 Eur): vstupný zdravotný dotazník, konštitučný dotazník a zmluvu/dohodu + dve fotky vášho jazyka (s bleskom a bez blesku, dobre viditeľného od koreňa až ku špičke) a fotku tváre a rúk.

- kontrolná ajurvédska konzultácia (35 Eur): kontrolný dotazník + dve fotky vášho jazyka (s bleskom a bez blesku, dobre viditeľného od koreňa až ku špičke) a fotku tváre a ruky

4. Vyplnené dotazníky kvalitne oskenujte v PDF alebo JPG formáte (tak aby bol vytlačiteľný), a pošlite nám ho späť e-mailom minimálne 3 dni pred dohodnutou konzultáciou. Ak máte k dispozícii relevantné výsledky lekárskych vyšetrení, oskenujte ich a pošlite spolu s dotazníkom.

Dôležité informácie ku konzultácii:

  • Návšteva poradne je možná len vo vopred dohodnutom čase.
  • Pri rezervácii nás prosím informujte či trpíte akýmikoľvek psychickými problémami.
  • Rezervácia zrušená za menej ako 24 hodín sa účtuje v plnej výške.
  • Neskorý príchod znamená kratšie stretnutie. Predĺženie rezervovaného času na poslednú chvíľu nie je možné.
  • V prípade, že chcete prísť na kontrolnú konzultáciu po viac ako 6-ich mesiacoch, treba opäť vyplniť vstupný zdravotný dotazník. V tomto prípade trvá kontrolná konzultácia 45 min. a stojí 60 €.
  • Ak máte dohodnutú konzultáciu a ochoreli ste nákazlivou chorobou (vrátane nádchy), prosíme, aby ste na stretnutie nechodili a vopred nás kontaktovali. 
  • Keďže po kozultácii nemám čas odpovedať na dodatočné otázky (okrem náhlych zmien v zdravotnom stave), pripravte si prosím všetky otázky na ktoré chcete odpoveď vopred.
  • Aby sa dosiahlo čo najlepšie snímanie vášho pulzu, je dôležité, aby ste aspoň 3 hodiny pred konzultáciou nejedli žiadne jedlo a okrem čistej vody nepili žiadne iné nápoje.

Viac o ajurvédskej diagnostike