Skúsenosti našich klientov


Sme hrdí, že za posledných 15 rokov sme mohli pomôcť tisíckam klientov znížiť ich bolesť a utrpenie. Tu nájdete svedectvá niektorých z nich.

Rád by som vyjadril veľkú spokojnosť s riešením problému zapálenej kože v oblasti predlaktia, ktorá ma trápila niekolko mesiacov. Po návšteve a konzultácii a následnej liečbe sa mi problém vyriešil a ani po uplynutí viac ako 2 rokov sa znova problém neobjavil. Ďakujem pekne.

Peter G., Bratislava

Veľmi pekne by som sa chcela podakovať pani Daniele, za ktorou som prišla s chronickými tráviacimi ťažkosťami, v stave keď som okrem ryže nedokázala zjesť nič iné. Po konzultácii a po pár týždňoch postupného pridávania jedla, ajurvédskych doplnkov a následovania rád pani Daniely, som bola schopná znovu normálne jest. Za to jej patrí vrelé ĎAKUJEM. Ajurvédu a pani Danielu odporúčam všetkým, ktorí majú zdravotné ťažkosti, nebudete ľutovať.

M.M., Bratislava

Na ajurvédsku ambulanciu pani Daniely som sa obrátila s dvomi problémami. Boli to každodenné bolesti hlavy a nepredstaviteľná únava, keď som už nebola schopná ani poupratovať byt a celé dni som len presedela na pohovke. Rada lekárov bola, že si mám len pospať. Bola som z toho už zúfalá, moja únava a bolesti hlavy mali samozrejme vplyv aj na život mojej rodiny. A vtedy som na internete natrafila na stránku pani Daniely. Už niekoľko dní po prvej konzultácii, po úprave stravy a užívania výživových doplnkov, sa môj stav neporovnateľne zlepšil. Únava zmizla ako aj každodenné bolesti hlavy a ja opäť môžem normálne žiť. Cítim sa báječne a to všetko vďaka pani Daniele Juričić. Okrem toho som zmenou stravy objavila nové jedlá, ktoré sú veľmi chutné a nenáročné na prípravu. Ešte raz Vám ďakujem pani Daniela.

N.H., Liptovský Mikuláš

Rada by som sa podelila o svoju osobnú pozitívnu skúsenosť s liečbou hypotyreózy (autoimunitné ochorenie štítnej žľazy). Svoje ochorenie som sa rozhodla liečiť ajurvédou z dôvodu, že aj napriek užívaniu Euthyroxu sa moje výsledky nezlepšovali. Svoju endokrinologičku som o vysadení liekov informovala. Po nasadení ajurvédskej liečby, sa mi po niekoľkých mesiacoch začali výsledky postupne zlepšovať. Okrem toho som sa mi zlepšilo trávanie, schudla som a zmiernili sa mi aj príznaky menopauzy (návaly tepla som mala iba vtedy, keď som porušila predpísanú diétu). Chodím na pravidelné kontroly aj k endokrinologičke, ktorá už pred pol rokom uznala, že mi Euthyrox netreba viac predpisovať. Som veľmi rada, že sa mi podarilo vytrvať a dostať sa do stavu keď nemusím užívať žiadne lieky. Ďakujem Daniela...

Anna G., Bratislava

K pani Daniele na ajurvédske konzultácie som sa obrátila v prvom rade preventívne, no najmä z dôvodu niekoľkoročných problémov s pleťou. Mávala som zápalové vyrážky na tvári hlboko pod kožou, po ktorÿch mi zostávali ešte aj jazvy. Žiadne kozmetické prípravky, kozmetička či lekárka mi nevedeli pomôcť. Pani Daniela mi predpísala vhodnú diétu a bylinné prášky či tabletky, ktoré mi postupne zabrali. Zmena jedálnička a životného štýlu, ktorý mi po roku úplne vyčistil organizmus a pleť, mi taktiež pomohol pri menštruačných problémoch. V konzultáciách som pokračovala pravidelne aj počas tehotenstva, ktoré bolo celých 9 mesiacov bez jediného problému vďaka diéte a vhodným preparátom ,,šitým na mieru" na každý trimester. Vďaka ajurvédskym radám a praktikám som mala nielen hladký pôrod, ale aj zotavenie sa v šestonedelí. Dnes praktikujem ajurvédu tretí rok (spolu s jógou) a neviem si svoj život predstaviť inak. Ďakujem pani Daniele za všetko.
Alexandra D., Piešťany

Mám 52 rokov. Postupne s pribúdajúcim vekom sa mi začal zvyšovať krvný tlak. V kardiologickej ambulanciu mi predpísali lieky na zníženie tlaku. Myslela som, že ma usmernia ako sa mám stravovať, čo cvičiť. Žiadne upozornenia, len lieky, ktoré budem musieť užívať celý život. Nebola som s týmto verdiktom spokojná. Tak som začala hľadať, až som našla úžasnú Danielu Juričić ktorá mi veľmi pomohla. Dostala som presné odporúčania ako sa stravovať, kedy a ako sa hýbať. Po mesiaci dodržiavania rád a užívania doporučených prírodných doplnkov sa po piatich rokoch môj tlak upravil. Chemické lieky som postupne úplne vysadila. Bola som šťastná. Naďalej sa držím rád pani Juričić a beriem prírodné doplnky. Cítim sa skvelo. Verím, že to tak zostane. Veľké vďaka pani Juričić.
Zuzana M., Bratislava

Keď sme prišli do poradne AyurDharma s našou dcérkou (4 roky), mala problém s obštrukčnou bronchitídou. Niekoľko mesiacov užívala podľa potreby Ventolin a pravidelne Flixotide. Začali sme s Danieliným odporúčaným režimom diéty a pravidelne brať ajurvédskej prípravky a postupne sme popritom znižovali dávku alopatických liekov. Už po jednom mesiaci bol kašeľ len veľmi mierny a tieto lieky už viac neboli potrebné, a ďalej sme pokračovali len v užívaní ajurvédskych prípravkov a predpísanom stravovaní. Po niekoľkých mesiacoch problémy úplne vymizli (kašeľ), a imunita sa zlepšila natoľko, že ak dcérka nachladne, rýchlo to prejde a žiadne väčšie problémy (ako predtým) už nenastanú.
Marina Ljubić, Záhreb, Chorvátsko

Na ajurvédsku ordináciu AyurDharma som sa obrátila po tom, ako mi bola zistená diagnóza polycystických vaječníkov a predpísaná silná hormonálna liečba klasickými lekármi, ktorú som odmietla. Lekárka Daniela Juričić ma precízne zdiagnostikovala a už po prvých troch týždňoch liečby ma zbavila prvých príznakov choroby. Liečba zahŕňala doporučenia ohľadom môjho stravovania a životného štýlu, ajurvédske výživové doplnky a marma terapiu. Teraz, po dvoch mesiacoch liečby, mi všetky príznaky úplne ustúpili a moja psycho-fyzická kondícia je úžasná. O Daniele Juričić môžem povedať, že je lekárom v pravom slova zmysle - vynikajúca a dôkladná diagnostička s rozsiahlymi znalosťami a skúsenosťami, ktorá má schopnosť priblížiť sa k pacientovi so starostlivosťou o celú jeho psycho-fyziológiu.
Tea T., Záhreb, Chorvátsko

Mám 37 rokov a 21 rokov som sa trápila s opuchom sliznice nosa, pre ktorý mi bolo znemožnené volné dýchanie. Na to, aby som sa nadýchla nosom som musela nosiť pri sebe kvapky a niekoľkokrát denne ich použiť. Na Danielku myslím každý deň, pretože po troch mesiacoch užívania odporúčaných ayurvédskych bylín som celý deň nepotrebovala žiadne kvapky a mohla som cez nos dýchať, kamkoľvek chodiť, hocikde zaspať a nedusiť sa, a nepotrebovala som a ani už nepotrebujem zháňať kvapky, aby som sa mohla nadýchnuť. Je to neuveriteľne úžasný pocit - dýchať voľne nosom len tak bez toho, aby som sa o to musela usilovať a neustále myslieť, že potrebujem mať pri sebe niečo, čo mi to zabezpečí. Bolo to mimoriadne obmedzujúce a cítila som sa doslova často pridusená. Predtým som bola liečená u imunológa, alergológa a orl- špecialistu, kde mi doporučili množstvo rôznych kvapiek (vibrocil, otrivin, nasivin, flixonase, ....), či antialergiká, ktoré samotný problém vôbec neriešili, a moja závislosť na kvapkách len pretrvávala. Nemali šajnu o tom, ako mi pomôcť. Dnes už nepotrebujem nič, a každodenne môžem voľne dýchať oboma nosnými dierkami, čo mi umožňuje aj praktikovať dýchacie techniky, čo viedllo k celkovému zlepšeniu zdravotného stavu. Každý deň sa viem tešiť z toho, že sa môžem slobodne nadýchnuť. Ďakujem Danielka.
Kika O., Bratislava

Mám 34 rokov. S mojím najväčím zdravotným problémom – silnými menštruačnými bolesťami sprevádzaných kŕčami – som sa trápila po dobu 15 rokov. Počas posledných dvoch rokov som tiež trpela zažívacími problémami z dôvodu nevyváženej stravy a výskytu plesne Candida. Mávala som kŕče v bruchu a bolesť na pravej strane pod rebrami, nadúvanie, pocit sýtosti a hladu v rovnakom čase a bolesť pod pravou lopatkou. Tiež mi boli nájdené vnútorné hemoroidy. Po konzultácii s Danielou Juričić som okamžite začala uplatňovať všetky jej diétne pokyny, predpísané na základe mojej konštitúcie a zdravotných problémov a zlepšenie nastalo už po desiatich dňoch. Zmenila som tiež postoj k svojim problémom, životu a práci ktorú robím. Zmeny v stravovaní som zaviedla jak doma tak v práci, a tiež som brala všetky doporučené ajurvédske prípravky. Po 3 mesiacoch liečby a prísneho dodržiavania stravovacích doporučení sa menštruačná bolesť a kŕče znížili tak výrazne, že som prestala brať lieky proti bolesti. Moje zažívacie problémy sa tiež úžasne zlepšili – kŕče a bolesti v žalúdku, pod rebrami a taktiež bolesti pod lopatkou zmizli úplne, nadúvanie sa výrazne zlepšilo, nemám hlad medzi jedlami a problém s hemoroidmi sa tiež výrazne zlepšil. Príznaky Candidy sú slabšie a menšie. Všeobecne sa cítim lepšie, mám viacej energie a nadšenie pre prácu ktorú robím. Danieline doporučenia mi ukázali, že je možné dosiahnuť zdravie ak sme ochotní sa zmeniť a byť disciplinovaní. Ďakujem jej za všetko. Pokračujem v liečení a kráčam ďalej životom, v ktorom disponujem silnou zdravou energiou, ktorá mi pomáha zvládať všetky životné výzvy. Ajurvédsky prístup k zdraviu je náročný, avšak v skutočnosti prináša zlepšenie už v krátkom čase. Odporúčam ho každému, kto chce dosiahnuť zdravie prirodzenou cestou.
S láskou a úctou
Mirela K., Záhreb, Chorvátsko

Od 18 rokov som sa liečila na reumatoidnú artritídu klasickou západnou liečbou, ktorej následky boli zlé trávenie, opakujúce sa zápaly v kĺboch, ochabnuté svaly horných končatín a slabá životná energia. Prestala som užívať všetky lieky a prešla som na ajurvédsku liečbu. Trávenie a vylučovanie sa mi zlepšilo ihneď pri zmene liečby, prestali problémy s nadúvaním a zápchou. Prebudila sa moja životná sila, a taktiež kĺby horných končatín, ktoré som mala zápalmi oslabené najviac, sú pružnejšie, hybnejšie, zápaly zmizli úplne. Bolesť sa objaví už len veľmi zriedka, a to keď poruším pre mňa odporúčenú stravu, presilujem sa alebo inak sa vychýlim zo svojej rovnováhy. Cítim sa oveľa oveľa lepšie, mám viac energie a lepšiu chuť do jedla a teda aj do života. Ďakujem Daniela za to, že šíriš múdrosť ajurvédy a pomáhaš nám na ceste k zdraviu a k a spokojnosti.
Jaska, Bratislava

Po nepriechodnosti čriev som na konci roka 2010 podstúpila operačný zákrok s odstranením cca 30 cm tenkého čreva. Po operácii som mala problémy s trávením a vylučovaním a zároveň ma dlhodobo trápili problémy s trasom hlavy a samovolné vytáčanie hlavy na ľavú stranu. Bola som už zúfalá, pretože štandardná medicína mi nevedela nijako pomôcť. V máji 2011 som navštívila Danielinu úvodnú prednášku do ajurvédy a potom aj víkendový seminár a osobnú konzultáciu, na ktorej som od Danielky dostala bylinné prípravky a odporúčania, podľa ktorých som sa riadila. Po cca 6 týždňoch som cítila, že moje problémy sa začínajú zlepšovať. Doteraz užívam tieto prípravky a cítim sa o 80% lepšie ako predtým. Danielke a ajurvéde vďačím za to, že kvalita môjho života sa výrazne zlepšila.
Jitka Halacová, Banská Bystrica

Volám sa Lucia, mám 27 rok. Šesť rokov som trpela neznesiteľnými migrénami. Navštívila som veľa lekárov a absolvovala množstvo vyšetrení a liečby bez výsledku. Až som stretla pani Danku Juričić, ktorá mi dala nádej, že aj migréna sa dá odstrániť. Už po prvých troch mesiacoch dodržiavania stanovených odporúčaní som cítila zmeny, migréna ustupovala. Dnes, po roku liečby, sa cítim skvele nielen fyzicky ale aj psychicky. I naďalej pokračujem v stanovených odporúčaniach, ale nie preto, že musím, ale preto, že chcem. Som šťastná a vďačná za ľudí ako je pani Danka. ĎAKUJEM
Lucia Urbanová, Krakovany

Volám sa Mirka, mám 29 rokov. S manželom sa snažíme o bábätko. Mala som problém, aby sliznica maternice a folikuly boli dostatočne veľké na oplodnenie, lekári mi predpisovali samé hormóny, injekcie a inseminácie a nedarilo sa otehotnieť. Zoznámila som sa s Danielkou, ktorá so mnou spravila úvodné stretnutie a začali sme s liečbou. Doplnky, ktoré mi predpísala Daniela mi veľmi pomohli. Problémy, ktoré som mala sa po pol roku upravili a všetko je tak ako má byť. S liečbou stále pokračujeme a dúfame s manželom, že sa nám podarí otehotnieť, len to potrebuje správny čas. Ďakujem Daniela ešte raz veľmi pekne za všetko.
Mirka Zamcová, Nové Mesto nad Váhom

Konzultácie u pani Daniely Juričić môžem na základe vlastných skúseností vrele odporúčať. Predtým, než som u nej bola na prvej konzultácii, som sa viac než pol roka trápila s neestetickými vyrážkami v okolí nosa, úst a očí. Vďaka jej liečbe (síce nie moc chutnými prírodnými tabletkami) a miernou úpravou stravy, sa mi upravilo trávenie a pravdepodobne vďaka tomu sa mi asi po mesiaci začala aj pleť lepšiť. Teraz, po pol roku liečby, je pleť opäť takmer bezchybná. S pani Juričić som riešila aj svoje dlhoročné problémy s astmou, a tam môžem taktiež konštatovať výrazne zlepšenie. Záchvaty kašľa zmizli a verím, že sa už nevrátia :).
Daniela Kurucová, Pezinok

Po mnoho rokov som mal problém s hemoroidmi. Niekedy to bolo lepšie, niekedy horšie, avšak keď som hľadal riešenie, vždy som dostal rovnakú odpoveď: "veď 90% ľudí má hemoroidy" – akoby nebolo pomoci. Vyskúšal som celý rad procedúr, od modernej medicíny, cez ľudové prípravky až po homeopatiu, ale žiadny z nich nepomohol natoľko, aby hemoroidy odišli, len sa málinko zmiernili. Až kým mi Daniela zachránila život tým, že ma naučila čo je pre mňa vhodné jesť a kedy. Od tej doby sa všetko zmenilo. Už nemám problémy s hemoroidmi, a aj môj spôsob života sa zmenil. A nielen to. Súčasne s hemoroidmi ma roky bolel chrbát. Aj keď Shiatsu liečba a masáže niekedy pomáhali, zlepšenie bolo len krátkodobé. Súčasne s hemoroidmi, Daniela vyliečila aj moje bolesti chrbta. Neviem ako to urobila, ale viem, že som jej za to nesmierne vďačný.