AYURDHARMA

KONZULTÁCIE / PORADENSTVO

Hĺbková analýza vášho súčasného zdravotného stavu, anamnézy, stravovacích návykov a životného štýlu je vykonávaná prostredníctvom detailného rozhovoru a ajurvédskych diagnostických metód, vrátane pulzovej diagnostiky a analýzy vzhľadu jazyka, tváre, očí, nechtov a kože. Tieto informácie nám pomáhajú lepšie pochopiť fungovanie vášho tela a zistiť príčiny vašich problémov. Na základe zistení vám zostavíme konkrétny plán na podporu liečby vašich zdravotných problémov, ktorý môže zahŕňať prírodné doplnky výživy, terapie, cviky, dýchacie techniky a úpravy stravy podľa princípov Ajurvédy.

Vstupná ajurvédska konzultácia – 68 €/45 min
Kontrolná ajurvédska konzultácia – 45 €/30 min

Mnoho diét sa zameriava na to, čo jesť, ale prerušovaný pôst je o tom, kedy jete. Inými slovami, pri prerušovanom pôste jete len v presne stanovený čas, po ktorom následuje niekoľko hodín pôstu. Výskum ukazuje, že pôst na určitý počet hodín každý deň alebo jedenie len jedného jedla pár dní v týždni môže mať okrem zdravej váhy mnoho ďalších zdravotných výhod. Prospieva zdraviu srdca, znížuje zápal a podporuje proces regenerácie buniek.

Poradenstvo – 108 €/60 min.

TMS alebo “syndróm napätej myozitídy” je názov zavedený lekárom Dr. Johnom Sarnom, ktorý sa vzťahuje na rôzne druhy chronickej bolesti, ktorá nie je spojená s akútnym zranením, vážnym ochorením, infekciou či vírusom. Moderný výskum poukazuje na to, že chronická bolesť môže byť spôsobená širokým spektrom stresových situácií, traumatickým zážitkom a/alebo potlačenými emóciami. Môže sa však prejaviť aj po úraze a jeho následnom vyliečení (v dôsledku strachu z opätovného zranenia).

Poradenstvo – 120 €/60 min.

Pri Keto diéte sa obmedzujú sacharidy, čo má mnoho potenciálnych zdravotných výhod. Keď konzumujete málo sacharidov, vaše telo začne ako palivo spaľovať tuk (metabolický stav zvaný ketóza). V tomto stave vaša pečeň premieňa tuk na malé energetické molekuly nazývané ketóny, ktoré váš mozog a iné orgány môžu využiť na energiu. Keto diéta zrýchľuje metabolizmus, znižuje hladinu hladiny cukru v krvi a pomáha odbúrať viscerálny tuk.

Poradenstvo – 108 €/60 min.

AJURDHARMA

DOPLNKOVÉ TERAPIE

Tradičná ajurvédska terapia, ktorá pracuje so 107 marmovými bodmi. Marma body majú širokú škálu terapeutických funkcií, ako je úľava od bolesti a napätia, upokojenie mysle a emócií, podpora trávenia a vylučovania, detoxikácia organizmu a podpora imunity. Marmovú terapiu poskytujeme len ako doplnkovú terapiu k ajurvédskej liečbe (na urýchlenie nadobudnutia stratenej rovnováhy a vitality).

Vstupná ajurvédska konzultácia – 68 €/45 min + balík 8 sedení – 390 € (49 €/45 min.)

Usui Reiki Ryoho je liečebná metóda prikladaním rúk na telo a následným prenosom univerzálnej životnej energie. Reiki podporuje prirodzenú samoliečivú schopnosť organizmu prostredníctvom vyváženia a posilnenia energetického systému vášho tela. Reiki terapiu poskytujeme len ako doplnkovú terapiu k ajurvédskej liečbe (na urýchlenie nadobudnutia stratenej rovnováhy a vitality).

Vstupná ajurvédska konzultácia – 68 €/45 min + balík 8 sedení – 390 € (49 €/45 min.)